Passolig Kart Nereden Alınır?

Passolig Kartını Nereden Alabilirim?

Passolig kart, ülkemiz gibi milyonlarca futbolseverin olduğu ve milyonlarca taraftara sahip takımların yer aldığı ülkelerde, kullanıma geçilmesi mantıklı olan bir karttır. Passolig kart, taraftarların kimlik bilgilerini kullanarak stadyumlarda daha güvenli bir ortam yaratarak daha iyi bir futbol maçı deneyimi sunarken, kartı kullanacak milyonlarca taraftara da birçok avantaj sunuyor.

Kağıt biletin yerini elektronik biletlere bırakması ile, maçlara giriş için üzerinde kimlik bilgilerinizin bulunacağı Passolig kart sayesinde, binlerce taraftarın maç öncesi oluşturduğu kuyruklar çekilmez bir çile olmak halinden çıkacak.

Ayrıca, Passolig kart, yalnızca futbol maçlarında kullanılacak bir karttan çok daha fazla bir potansiyele sahip, Passolig kart sahibi bir taraftar, nakit para taşımak yerine Passolig kart ile istediği bütün alışveriş ve harcamaları yapabiliyor, bu harcamaları yaparken anlaşmalı iş yerlerinden yaparsa bunlara uygun olarak indirimler de kazanabiliyor. Kısacası, Passolig kart, kredi kartı, taraftarı olduğunuz kulübün kartı, banka kartı, indirim kazanabileceğiniz bir kart ve spor müsabakalarında hızlı geçiş ve güvenli deneyim için kullanabileceğiniz bir kart.

Passolig kart, bu kadar çok özelliği bünyesinde barındırdığı ve spor müsabakalarına girişin tek yolu olduğu için büyük bir ilgiyle takip edilen bir kart. Bu kartın birçok özelliğinin irdeleneceği bu yazıda, bütün özelliklerin yanı sıra, “Passolig kart nereden alınır?” gibi milyonlarca taraftarın cevabını merak ettiği soruların da yanıtını vermiş olacağız.

Passolig Kartı Nereden Alabilirim?

“Passolig Kart nereden alınır?” sorusuna yanıt vermeden önce, Passolig kart başvurusu nasıl yapılır konusunu sizlere anlatmamız gerekir, çünkü öncelikle Passolig kart başvurunuzu eksiksiz bir şekilde yapmalısınız. Passolig kart başvurusu ve Passolig üyeliği tamamen ücretsizdir, aşamalar sırasında müşterinden hiçbir ücret talep edilmez.

Passolig Kart Başvurusu ve Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle, Passolig kart başvurusu için yazının sonunda yer alan link üzerinden karşınıza çıkacak olan hemen al butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ardından, yeni bir sekmede kullanıcı bilgileriniz girmeniz gereken bir sayfa karşınıza çıkacaktır.

passo

Bu sayfada, uyruğunuz, T.C. kimlik numaranız, gün, ay ve yıl olarak doğum tarihiniz, tuttuğunuz takım, cep telefonu numaranız ve e-mail adresiniz gibi bilgileri eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Özellikle T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası gibi bilgilerin doğru ve eksiksiz doldurulması büyük önem taşır. Çünkü Passolig kart teslim alındıktan sonra, bilet alma, Passolig karta nakit yükleme gibi işlemleri T.C. kimlik numaranız ile yapmak zorundasınız, cep telefonu numaranız ile de çeşitli bilgilendirme mesajları veya onay mesajlarını yanıtlamak durumunda kalabilirsiniz.

Bu bilgiler girildikten sonra onaylamanız gereken bilgilendirmeleri onaylayıp, güvenlik kodunu girdikten sonra devam tuşuna basınız. Bu işlemlerden sonra, cep telefonunuza sistem tarafından bir doğrulama şifresi gelecek, bu şifreyi gerekli yere girip devam tuşuna basmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra kart ve takım seçimi başlığı altında, Passolig kart tipleri arasından seçim yapmanız gerekiyor. Passolig kart, Passolig Cüzdan Ön ödemeli kart veya Passolig kredi kartı kartları arasından istediğinizi seçtikten sonra devam et butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu sayfa üzerinden, başka bir takım kartı almak için diğer takım kartları butonuna tıklamamız gerekiyor.

Başvurusu Yapılan Passolig Kart Nereden Alınır?

Passolig kartların tüm çeşitleri, güvenlik nedenleriyle kurye ile başvuru sırasında verilen adresinize teslim edilir, ancak stadyum gişelerinden ve PTT şubelerinden de Passolig kartlar teslim alınabilir. Passolig kartlar, genellikle kurye firması kartı teslim aldıktan sonra, ortalama 15 gün içerisinde kart sahibine ulaştırılır. Passolig kart başvuru durumunu ve teslim durumunu öğrenmek isteyen kişilerin, Passolig resmi internet sitesi başvurularım kısmından, T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile giriş yaparak takip işlemine başlamaları gerekir. Henüz Passolig kart başvurusunu yapıp kart teslim edilmeyen taraftarlar, yine de bilet alımı yapabilir, kart gelmiş olduğunda bilet karta tanımlanmış olacaktır. Passolig kartlar ülkemizin dört bir yanındaki stadyum gişelerinden de alınabilir.

Örneğin, Adana’da Adana 5 Ocak Stadyumu, Antalya’da Alanyaspor Cengiz Aydoğan Stadyumu, İstanbul’da Başakşehir Fatih Terim Stadyumu ile Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu, Bursa’da Bursa Büyükşehir Stadyumu, İzmir’de İzmir Atatürk Stadyumu, Ankara’da Ankara 19 Mayıs Stadyumu gişelerinden Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kartlarınızı teslim alabilirsiniz. Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kartlar, Bolu, Gaziantep ve Kahramanmaraş illeri ile anlaşmalı olunduğundan, bu şehirlerde Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kartınıza para yükleyebilir ve toplu taşıma araçlarında bu kartı kullanabilirsiniz. Anlaşmalı il sayısının ileride artabileceği, Passolig kart resmi internet sitesinde belirtilmiştir.

Passolig Kart Nakit Avans ile Taksiti Nakit Avans Özellikleri

Passolig kart, Süper Lig ve TFF PTT 1. lig karşılaşmalarına bilet almanın yanı sıra, birçok özelliği de içinde barındıran bir karttır. Öncelikle, banka kartı veya kredi kartı olarak da kullanılabilen Passolig kart’ta, nakit avans özelliği de vardır, bu özelliği kullanabilmeniz için almış olduğunuz Passolig kart, kredi kartı özelliğine sahip olmalıdır. Kredi kartı özelliğine sahip olan Passolig kartlar ile, ister yurt içi olsun ister yurt dışı olsun bütün ATM’lerden nakit avans çekerek nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca, ATM’ler dışında 0 850 724 33 44 numaralı Passolig iletişim merkezi veya Aktif Bank İnternet Şubesi ile nakit ihtiyacınızı anında karşılayabilir, ayrıca kullandığınız nakit avansı taksitlere bağlayarak daha rahat ödeme hakkınızı da kullanabilirsiniz. Taksitli nakit avans kullanımı durumunda, uygun bir faiz oranı ve 12 ay ile sınırlandırılmış vade seçenekleri ile karşılaşırsınız. Taksitli nakit avans özelliğinde, tek seferde çekilebilecek minimum para miktarı 200 TL, maksimum para miktarı ise 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

 

Passolig Kartı Başvurusu İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Passolig Cüzdan Kart Teslim Noktalarına Ulaşmak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Scroll to Top