Passolig Kart Fiyatları

Passolig Kart Fiyatı

Passolig Nedir?

Passolig, Türkiye’de Süper Lig ve 1. Lig’de oynanan futbol maçlarına girmek için eskiden gerekli olan kağıt biletlerin yerine getirilen elektronik karttır. Kağıt biletlerin iptal edilip Passolig kartlarının kullanılmaya başlanmasının nedeni, sporda şiddetin ve düzensizliğin önüne geçmektir. 6222 sayılı Kanun uyarınca Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uygulamaya konulan Passolig’e, taraftarlar tarafından ilk çıktığı dönemde pek ilgi gösterilmese de, 2016 yılları sonuna doğru Passolig kartı sahibi taraftar sayısı 2.300.000’i aşmış durumdadır, 2017 yılının ilk çeyreğinde bulunduğumuz bu günlerde Passolig kart sahibi taraftar sahibi sayısı 2.5 milyon civarındadır.

Passolig kart fiyatları, Passolig kart sahibi olmak isteyen milyonlarca taraftarın merak ettiği bir konu. Passolig kart sahibi taraftarlar arasında en çok kart sahibi olan taraftarlar, 3 büyük takımın taraftarları olup, Passolig kart fiyatları belirli periyotlar arasında değişkenlik göstermektedir, ayrıca kart sahiplerinden yılda bir defaya mahsus olmak üzere bir E-Bilet Sistemi Yıllık Kullanım Bedeli de alınmaktadır.

Passolig Kart Fiyatları Ne Kadardır?

Passolig kart öncesinde de, ülkemizdeki futbol taraftarlarına, büyük kulüpler çeşitli bankalar ile anlaşma yapma yoluna giderek taraftar kartları hazırlıyor ve bu kartlardan gelir elde edebiliyorlardı. Ancak, Passolig kart, bugüne kadar futbol taraftarlarına sunulmuş tüm kartlardan daha çok kazanç edebilme imkanını sunuyor. Passolig kart için belirlenmiş E-bilet yıllık kullanım bedelleri vardır ve bu bedeller 16,79 TL ile 33 TL arasında değişir ve bu bedeller sırasıyla 16,79, 17, 22, 30 ve 33 TL olarak belirlenmiştir, bu bedel her sene taraftardan tahsil edilir.

Passolig Yıllık Kullanım Bedelini Ödeyerek Kazanılan Avantajlar

Kartı ihraç eden kuruma, ödenen bedelin yalnızca 7,95 TL’si veriliyor, geri kalan tüm ücret taraftarı olduğunuz kulübün kasasına gidiyor. Passolig kartın yıllık kullanım bedelini ödeyerek yalnızca kulübünüze para kazandırmakla kalmıyor, Passolig kredi kartı ile yapacağınız birçok alışverişten de 10 TL, 15 TL, 20 TL gibi indirimler kazanabiliyorsunuz, örneğin anlaşmalı akaryakıt istasyonundan alınan akaryakıttan 15 TL indirim kazanılabiliyor, bazı anlaşmalı süpermarketlerde yapılan alışverişlerin 10 TL’si müşteriye geri veriliyor. Anlaşmalı fast food restaurantlarında alınan menülerde, 10 TL az ödeyebiliyorsunuz, böylelikle yıllık ücret olarak 16 TL ile 33 TL arasında değişen bir ücret ödeyerek, yiyecek içecek, alışveriş ve akaryakıt gibi birçok temel ihtiyacınızı giderirken birçok indirimden yararlanabiliyorsunuz.

Nasıl Passolig Kart Sahibi Olabilirim?

Passolig Kart sahibi olabilmek için, öncelikle yazımızın sonunda yer alan linke tıklayınız. Ardından “Hemen Al” butonuna tıklayın. Karşınıza bir başvuru formu çıkacaktır.

passo

Bu formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra, cep telefonunuza bir SMS şifresi gelecek. Bu şifreyi sizden istenilen alana girdikten sonra, istediğiniz kart tipini seçmelisiniz. Bu aşamalardan sonra, sisteme fotoğrafınızı yüklemeniz gerekiyor. Sisteme fotoğraf da yüklendikten sonra, yıllık ücret ödemesini kredi kartı, banka kartı, nakit veya promosyon kodu ile yapın Daha sonra, formda belirtmiş olduğunuz adrese Passolig kart kurye tarafından getirilecektir.

Doldurmanız gereken başvuru formunda, Uyruk, T.C. kimlik numaranız, doğum günü tarihiniz, tuttuğunuz takım, cep telefonu numaranız, e-posta adresiniz gibi bilgiler yer almalıdır. Ayrıca bilgi formları ve onay verdiğinizi belirten seçenekleri işaretlemeli ve güvenlik kodunu da doğru bir şekilde girmelisiniz.

Ayrıca Passolig kartlar, özel satış noktalarından da ulaşılabilen kartlardır. Kurye ile adrese gönderilebilen Passolig kartlara, bazı PTT şubelerinden veya stadyum gişelerinden de ulaşılabilir. Elektronik kart olma özelliği taşıyan Passolig kartınızı aldıktan sonra, sıra bekleme derdiniz azalacak ve elektronik okuyuculara kartınızı okutarak stada daha çabuk girebileceksiniz.

Passolig Kart’ın Özellikleri Nelerdir?

Passolig’in ilk ortaya çıkış amacı, kara borsa bilet satışlarının önüne geçebilmek, taraftara daha güvenli, daha hızlı ve daha avantajlı bir deneyim sunabilmek ve taraftarları elektronik kart üzerindeki kimlik bilgilerinden tanıyarak şiddete başvuran taraftarların stada girişinin önüne geçebilmektir. Ancak, Passolig bunların dışında birçok avantaja ve özelliğe de sahip bir karttır.

Passolig kartı, yalnızca futbol maçlarını izlerken kullanmaz, ayrıca banka kartı, kredi kartı ve tuttuğunuz takımın taraftar kartı olarak da kullanabilirsiniz. Passolig kart ile, maça giderken yanınızda madeni para veya nakit para taşımanıza gerek olmaz, bazı anlaşmalı şehirlerde ulaşım araçlarında bile Passolig kartınızı kullanabilir, stadyum içi mağaza ve cafe harcamalarınızda da rahatlıkla Passolig kartınızı kullanabilirsiniz.

Passolig Kartıma Nasıl Para Yükleyebilirim?

Passolig kartınıza, günlük harcamalarınızda kullanmak için veya futbol maçları için para yüklemeniz gerekebilir. Ayrıca e-bilet yıllık kullanım bedelini ödemek için de Passolig kartınıza para yüklemeniz gerekebilir. Passolig kartınıza para yüklemenin birçok yolu vardır. Bunlardan biri bankalar aracılığı ile yüklemektir.

Akbank ve Vakıfbank ATM’lerini kullanarak Passolig kartınıza para yükleyebilirsiniz. Ayrıca PTT şubelerini ve PTTMatikleri kullanarak, passo.com.tr ve passolig.com.tr adreslerini ziyaret ederek passolig kartınıza para yükleyebilirsiniz.

Diğer yollar ise, N kolay iş yerleri ve diğer bankalarda bulunan hesaplarınızdan EFT yapmaktır.

PTT şubelerinde, gişelerde T.C. kimlik numaranızla ve yükleme yapmak istediğiniz miktarı bildirerek işlem yapabilirsiniz, PTTMatiklerde ise, kartsız işleme tıkladıktan sonra, anlaşmalı banka işlemlerine girip Aktifbank’ı seçmelisiniz, daha sonra önünüze gelecek menüden Passolig Kart’a Nakit Yatırma seçeneğini tıklamalısınız. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı girerek yükleme yapabilirsiniz.

Vakıfbank ATM’lerinden Passolig karta para yüklemek için ise, ATM’den giriş tuşu ve kartsız işlemlere girerek, para yüklemek istediğiniz kart numarası, hesap numarası ve IBAN numarası gibi kart bilgilerinizi girdikten sonra, T.C. kimlik numaranız ve cep telefonunuz yazdıktan sonra, yüklemek istediğiniz tutarı ATM para yatırma bölmesine yerleştirin. Daha sonra önünüze gelecek onay ekranından onaylayıp, Passolig karta para yüklemek işlemini bitirebilirsiniz.

Akbank ATM’lerinden Passolig karta para yüklemek için ise, giriş butonuna basarak Aktif Bank ödemeleri kısmına gelin, daha sonra Aktifbank hesap numarası ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgiler ile yatırmak istediğiniz nakit tutarını girip işlemlerinizi onaylayarak Passolig karta para yüklemek işleminizi bitirin.

Scroll to Top