Passolig Kart’a Para Yüklemek

Passolig Kart ile güvenli, hızlı ve sıra beklemeden alımlar gerçekleştirilirken, yine güvenli bir şekilde stada giriş sağlanabilemektedir. Kulüpler ise bu kart sayesinde taraftarlarını tanımanın yına sıra yeni gelir kaynakları elde edebilmektedir. 14 Nisan 2014’ten itibaren futbolseverlerin maçları stadyumda izlemek için Passolig Kart’a ihtiyaçları vardır. Seyretmek istenilen maçların biletleri otomatik olarak Passolig Kart’a tanımlanmaktadır. Ayrıca kombine sahipleri futbolseverlerin de kombineleri Passolig Kart’a tanımlanmaktadır. Daha sonrasında maç ile ilgili bilgiler kişiye e-posta ve sms ile gönderilmektedir. Passolig Kart’a tanımlı maç biletleri stadyumlarda bulunan el terminallerinden çıkartılabilmektedir. Bu tanımlama işlemini yani milet satın alımını yapmak için yöntemlerden bir tanesi Passolig Kart’ınızda para bulunması gereken durumdur. Passolig Kart’a para yüklemek için çeşitli yolları kullanabilirsiniz. Kısaca Passolig Kart bir kısmi Banka Kartı gibi kullanılabilmektedir. Sadece yüklediğiniz parayı transfer edemez, ATM’den çekemezsiniz.

Passolig Kart’ta para yükleyerek maç bileti almanın yanı sıra Passolig Kart, yapılan çeşitli alışverişlerde nakit para yerine de kullanılabilir. Bu sayede nakit para taşıma derdinden kurtulunmuş olur ve güvenli bir alışveriş sağlanır. Passlolig Kart’a para yükleyerek yurt içinde ve yurt dışında çeşitli alışverişlerde ödemeler yapabilir ve yine çeşitli ATM’lerden para yüklenmesi yapabilirsiniz. Yapılan bütün işlemler herhangi bir gecikmeye uğramadan anlık olarak hesaba yansımaktadır. Bunların yanı sıra Passolig Kart anlaşmalı şehir içi ulaşımlarda kullanılabilemektedir. İçinde yüklü bakiye ile anlaşmalı şehir içi ulaşımlarının ödemeleri Passolig Kart ile yapılabilmektedir.

Passolig Kart’a Nasıl Para Yüklenir?

Passolig Kart’a para yüklemek için çeşitli imkanlardan yararlanabilirsiniz. Passolig Kart’a para yüklemenin çeşitli yöntemleri vardır. Bu yöntemler kısaca; passolig.com.tr üzerinden, passo.com.tr üzerinden, PTT Şubeleri’nden, PTTMatikler’den, N Kolay İş Yerleri’nden, Bankalardaki diğer hesaplarnıızdan EFT yaparak, Akbank ATM’lerinden ve Vakıfbank ATM’lerinden şeklinde sıralanabilir.

1. passolig.com.tr Üzerinden Para Yüklemek

Passolig Kart’a Para Yüklemek için kullanabileceğiniz yollardan biri olan passolig.com.tr internet adresinden yükleme yapmak için ilgili siteye girerek ilk önce giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sizden istenen ilgili bilgileri girerek paranızı kartınıza yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz para ile dünyanın çeşitli noktaları da dahil olmak üzere yurt içinde alışveriş yapabilir, Passolig kampanya ve fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

passolig.com.tr Üzerinden Para Yüklemek için TIKLAYINIZ!

2. passo.com.tr Üzerinden Para Yüklemek

passolig.com.tr ‘ye benzer bir biçimde Passolig Kart’a para yüklemek için kullanabileceğiniz bir diğer para yükleme kanalıdır. passo.com.tr’ye öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ilgili adımları takip ederek para yükleme işleminizi sonlandırabilirsiniz. İster maç biletinizi hemen alabilir isterseniz bakiyenizi bekletebilir ve çeşitli kampanyalarda ve alışverişlerde kullanmak üzere bekletebilirsiniz.

passo.com.tr Üzerinden Para Yüklemek için TIKLAYINIZ!

3. PTT Şubeleri

Passolig Kart’a para yüklemek için kullanabileceğiniz bir diğer yol ise PTT Şubeleri’nden yüklemektir. Bu yöntemi tercih eden Passolig Kart sahipleri onlara en yakın PTT Şubesi’ne giderek Passolig Kart’larına para yükleme işlemini gerçekleştirebilirler. En yakın PTT Şubesi’ni öğrenmek için ilgili bağlantıya tıklayabilir ve öğrenebilirsiniz:

Size En Yakın PTT Şubesi’ni Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

4. PTTmatikler

PTT’nin ATM Cihazları olan PTTMatik ile Passolig Kart’a para yüklemek mümkündür. Herhangi bir ATM ile aynı özelliklere sahip olan PTTmatik ile 7 gün 24 Saat işlemler yapabilmektedir. Bu işlemlerden birisi de Passolig Kart’a para yüklemektir. Passolig Kart’a PTTmatik’ler aracılığı ile para yüklemek için ‘Kartsız İşlemler’ menüsünü seçip giriş yapılmalıdır. Daha sonra ‘Anlaşmalı Banka İşlemleri’nden Aktifbank seçilerek açılan menüden Passolig Kart’a Nakit Para Yatırma seçilir. Ardından T. C. Kimlik Numarası ve yatırılmak istenen tutar girilmelidir. Daha sonra işlemi onaylayarak Passolig Kart’a para yatırma işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.

Size En Yakın PTTmatik’i Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

5. N Kolay İş Yerleri

Türkiye genelinde yaklaşık 4000 noktası bulunan N Kolay İş yerleri ile Passolig Kart’a para yüklemek mümkündür. Bunun için yapılması gereken en yakın N Kolay İş Yerleri’nden birine gidip kartınıza istenilen tutarı yüklemektir. İstenirse para yüklendikten sonra maç bileti de satın alınabilir. Tüm bu işlemleri yapabilmek için size en yakın N Kolay İş Yerleri’ne gitmeniz gerekmektedir. Size en yakın N Kolay İş Yerleri’ni öğrenmek için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Size En Yakın N Kolay İş Yerleri’ni Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

6. Bankalardaki Diğer Hesaplarınızdan EFT Yaparak

Passolig Kart’a para yüklemek için kullanabileceğiniz en kolay yöntemlerinden birisi farklı banka hesaplarından EFT yapmaktır. Bu sayede oturduğunuz yerden kısa sürede Passolig Kart’ınıza para yükleyebilirsiniz. Bunun için ilgili hesap üzerinden aktarmak istenilen tutar Passolig Kart’a, banka adı ‘Aktif Bank’ seçilip sonraki bilgiler için istenilen bilgiler girilerek EFT yapılmalıdır. EFT şartları ve ücretleri bankalardan bankalara değişkenlik göstermekte olup kullanılan bankanın EFT şartlarını incelemekte fayda vardır.

6. Akbank ATM’leri

Passolig Kart’a Akbank ATM’leri üzerinden de para yatırılabilmektedir. Bunun için en yakın Akbank ATM’sine gidilerek Kartsız İşlemler menüsünden ‘Aktif Bank Ödemeleri’ seçilerek daha sonrasında istenilen bilgiler girilmeli ve işlem onaylanmalıdır. Size en yakın Akbank ATM’sini ilgili bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

Size En Yakın Akbank ATM’sini Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

7. Vakıfbank ATM’leri

Passolig Kart’a para yüklemek için kullanabileceğiniz bir diğer yol Vakıfbank ATM’leri üzerinden para yatırmaktır. Bunun için en yakın Vakıfbank ATM’sine gidilerek ATM’den ilgili menüler yardımı ile istenilen bilgiler girilerek işlem onaylanmalıdır. Size en yakın Vakıfbank ATM’sini ilgili bağlantıdan öğrenebilirsiniz:

Size En Yakın Vakıfbank ATM’sini Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz