Passolig Şifre Alma

passolig fb og

Passolig, 2013 – 2014 süper lig sezonunun oynandığı 19 Nisan 2914 tarihinde uygulanmaya başlanmıştır. Uygulanmaya başlanmasından daha önceki sezonlarda kullanılan kağıt biletlerin yerini elektronik biletlere bırakmıştır. Sporda şiddet olaylarının ve yaşanan düzensizliklerin önüne geçilmesi için bir önlem olarak düşünülen Passolig, proje ilerledikçe geliştirilmiş ve elektronik bilet olarak kullanılacak olan kartlara birçok özellik tanımlanmıştır. Passolig kart, Türkiye’de ilk olarak Kayserispor ile Trabzonspor arasında oynanan Süper Lig maçında kullanılmış ve bu karşılaşmayı 300’e yakın Passolig kart sahibi izlemiştir. Bugün ise, Passolig’in 2.5 milyondan fazla kullanıcısı vardır ve bu kullanıcı sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Şimdi gelin Passolig kart detaylarına ve Passolig şifre alma işlemlerine bir göz atalım.

Passolig Kart

Passolig kart, spor müsabakaları yanı sıra, günlük hayatınızda da toplu taşımadan tutun yiyecek alışverişlerinize kadar kullanabileceğiniz, banka kartı, kredi kartı, elektronik cüzdan kartı gibi birçok farklı tipi bulunan bir karttır. Passolig kart ile her yıl kullanıcılardan alınan E-bilet sistemi yıllık kullanım bedeli, hangi kulübün Passolig kartını kullanıyorsanız o kulübe gelir olarak verilmektedir. 16,79 TL ile 33 TL arasında değişen kart bedellerinden 7,95 TL’si Passolig kartı basan firmaya verilirken, kalan meblağ kulübünüze aktarılmaktadır. Yani, Passolig kart ayrıca taraftar kartı olarak da kullanılabilmektedir.

Ayrıca, Passolig kart kredi kartı ve banka kart olarak kullanılabildiği için, 10.000 TL’ye kadar nakit avans özelliği vererek bu nakit avansı 12 aya kadar vadelendirme seçeneğini müşterilerine sunuyor. Kredi kartı olarak kullanılabilen Passolig kart, ayrıca birçok anlaşmalı firma ile kampanyalar yürüterek giyecek alışverişlerinizde, yiyecek alışverişlerinizde, tablet, akıllı saat gibi teknolojik alet alışverişlerinizde müşterilerine birçok avantaj sunuyor. Passolig kart da, diğer kredi kartları gibi başvuru sürecine tabiidir. Ancak olumsuz yanıt alınması sabıka kaydı olmaması takdirde pek mümkün değildir. Çünkü Passolig spordan şiddeti uzak tutmak adına kulüplere yardımcı olabilmek maksadıyla üretilmiştir.

Passolig Kart’a Nasıl Sahip Olurum?

Yazımızın sosunda yer alan link üzerinden yönlendirildiğiniz sitede, e-mail adresi, cep telefonu numaranız ile birlikte çeşitli kimlik bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra hemen al butonuna tıklayıp, taraftarı olduğunuz kulüp ve kart türü gibi bilgileri girerek siz de Passolig Kart sahibi olabilirsiniz, süper lig ve 1. lig futbol maçları yanı sıra birçok indirim ve fırsattan yararlanabilirsiniz.

Passolig Kart Şifre Alma

Passolig kartınız genelde basımı da dahil olmak üzere 15 gün içerisinde teslim ediliyor. Güvenlik sebepleri ile kayıt sırasında vermiş olduğunuz adrese gönderilen Passolig Kart’ın ve Passolig Banka Kart’ın, bir şifresi olması, eğer Passolig kartı kredi kartı veya banka kartı olarak kullanacaksanız büyük önem taşıyor. Passolig Banka Kart kullanıcıları, yapacakları alışverişlerde karşılarına çıkacak olan şifre isteme konusunu, Passolig karta ait olan Chip&Pin özelliği sayesinde aşıyor. Passolig Kart şifre alma konusunu anlatmadan önce, kısaca Chip&Pin nedir, ondan bahsedelim.

Chip & Pin Nedir?

Günümüzde, milyonlarca müşterisi olan ve yurt içinde ve yurt dışında hizmet veren bankalar, kredi kartı ve banka kartlarının çalınması veya kaybolması gibi durumlara çözüm olarak Chip & Pin özelliğini kartlara tanımladı. Kayıp ve çalıntı kart riskini büyük bir ölçüde ortadan kaldıran Chip & Pin özelliği, kredi ve banka kartlarına bir çip eklenmesi ile uygulanıyor. Takılan bu çip, kartın kopyalanma riskini bir hayli azaltıyor. 4 rakamdan oluşan şifre yani Pin ise, kayıp veya çalıntı kartın başkaları tarafından kullanılmasını engelliyor.

Passolig kartlara şifre alma konusu ise, müşteri iletişim merkezlerinden veya gönderilecek bir SMS’ten kolayca halledilebiliyor.

Passolig Banka kartı kullanıcıları, 0850 724 33 44 numaralı Passolig iletişim merkezini arayarak kart şifrelerini alabilirler. Passolig banka kartı sahipleri ayrıca, ”Şifre” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kart numarasının son 4 hanesi ile boşluk bırakıp kartın arka tarafında bulunan ve 3 haneden oluşan CVV numarasını yazıp 6033’e kısa mesaj atarak Passolig banka kartı şifrelerini öğrenebilirler.

Chip & Pin uygulaması bulunan Passolig Banka kartınızı, yine Chip & Pin özelliği bulunan ülkelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Passolig Banka kartınızın kaybolması, aldığınız Passolig banka kartı şifrenizi unutmanız veya isteğinizin ve bilginizin dışında tespit edilen hesap hareketleri olması halinde ise, Passolig Müşteri iletişim merkezini aramanız yeterli olacaktır.

Passolig Kart ile ilgili aklınıza gelmiş olabilecek birçok sorunun cevabını öğrenmek, Passolig Kart’ı kısaca tanımak ve diğer tüm özelliklerini öğrenebilmek için, Passolig Kart Sıkça sorulan sorular sayfasına göz atmanız yeterli olacaktır.

Passolig İnternet Şubesi Kullanım ve Özellikleri

Birçok banka kartı ve kredi kartının sahip olduğu taksitli nakit avans, nakit avans, indirimli kampanyalar veya taksitli alışveriş gibi özellikleri bünyesinde bulunduran Passolig kart, Passolig İnternet Şubesi aracılığı ile birçok bankacılık hizmetini ayağınıza getirerek sizi zaman israfından kurtarıyor. Passolig İnternet Şubesinin birçok özelliği bulunuyor. Bu özelliklerden biri kart bakiyesi görüntülenmesi, böylelikle, ATM veya şubeye gitmekle uğraşmadan bilgisayar başında kartınızda kalan bakiye ve hesap hareketleri gibi kontrolleri sağlayabiliyorsunuz. Passolig İnternet Şubesi kullanarak Passolig kartınıza ait tüm bilgileri gözden geçirebiliyor, öğrenmeniz gereken her şeye anında ulaşabiliyorsunuz.

EFT yapmak ve fatura ödemek gibi sıra beklemenize neden olan ve bazı durumlarda haddinden fazla zaman tüketebilen işlemleri de, Passolig İnternet Şubesini kullanarak anında halledebiliyorsunuz.

Passolig İnternet Şubesine giriş yapmak da çok kolaydır. Yazımızın sonunda yer alan linke tıkladıktan sonra Passolig kart numaranızın son altı hanesini, sisteme kaydolurken vermiş olduğunuz cep telefonu numaranızı ve internet şube şifrenizi ve cep telefonunuza gelecek olan şifreyi girerek Passolig İnternet Şube girişini yapabilirsiniz.

Passolig İnternet Şubesini güvenli kullanabilmek için, kolay tahmin edilemeyecek şifreler kullanmanız ve sadece hatırlaması daha kolay olduğu için doğum tarihiniz veya adınız ve soyadınız gibi şifreler kullanmamalısınız.

Passolig Banka Kartı ile İnternet Alışverişleri

Passolig Banka kartları, 3 kat güvenli sistem ile yani 3d Secure sistemi ile birlikte kullanılmaya başlandı. Passolig Banka kartı ile, yalnızca üye iş yerlerinde ve 3 kat güvenli sistemi destekleyen internet sitelerinde güvenle ve hızlı online alışveriş yapabilirsiniz, ancak Passolig Banka kartı ile online alışveriş için, karta bağlı ana hesabınızda yeterli bakiyenin bulunması zorunludur.

3d secure sistemi ile birlikte, alışveriş yaparken kart bilgilerinizin korunduğundan emin olabilirsiniz. Passolig Banka kartınız ile online alışveriş yaparken, 3d secure ödeme şeklini özellikle seçerseniz, sisteme kayıtlı cep telefonunuza, yalnızca o alışverişte kullanılacak tek kullanımlık bir şifre gelir, bu SMS doğrulama işlemi sayesinde güvenli bir şekilde online alışverişinizi Passolig Banka kartınız ile yapabilirsiniz.

 

Passolig Üye Olma Sayfası İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Passolig Sıkça Sorulan Sorular Sayfasına Gitmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Passolig İnternet Şubesi İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Scroll to Top