Passolig E-Bilet Süresi Uzatma

Passolig Kart Olmadan Maça Girme

Passolig Kart Nedir, Ne İşe Yarar?

Passolig Kart, 14 Nisan 2014’ten itibaren Türkiye’de kullanılmaya başlayan ve stadyumda maç izlemek isteyen futbolsever için zorunlu kılınmış bir Elektronik Bilet Sistemi’dir. Daha iyi bir hizmet sunabilmek ve ortaya çıkabilen sorunları giderebilmek için sistematik ve düzenli bir sisteme ihtiyaç duyulmuştur ve bahsi geçen Elektronik Bilet Sistemi’ne geçiş yapılmıştır. Bu sisteme geçilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerin en önemlileri güvenli, hızlı ve sıra beklemeden alımlar gerçekleştirmek, yine güvenli bir şekilde stada giriş sağlayabilmektir. Bu kart sayesinde futbol kulüpleri taraftarlarını tanıyarak yeni gelir kaynakları da elde edebilmektedir. Passolig Kart maç izlemenin yanı sıra farklı avantajlara da sahip bir karttır. İstenildiği takdirde yurt içi ve yurt dışında yapılan çeşitli alışverişlerde nakit para yerine kullanılabilir, anlaşmalı şehir içi ulaşımlarda ulaşım ücretini ödemek için kullanılabilemektedir.

Stadyumda maç izlemek ve Passolig Kart sahibi olmayan futbolseverlerin ilk önce Passolig Kart çıkartmaları gerekmektedir. Passolig çıkartan futbolseverler seyretmek istedikleri maçların biletlerini Passolig Kart’a tanımlaması gerekmektedir. Ayrıca kombine sahipleri futbolseverler de kombineleri Passolig Kart’a tanımlatabilmektedir. Tanımlanma işlemleri gerçekleştikten sonra maç ile ilgili bilgiler kişiye e-posta ve sms ile gönderilmektedir. Futbolseverler Passolig Kart’a tanımlı maç biletlerini stadyumlarda bulunan el terminallerinden kolayca çıkartılabilmektedirler.

Passolig E-Bilet Süresi Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Passolig Kart’ın çoğu kartın olduğu gibi yıllık kullanım bedeli vardır. Passolig E-Bilet süresini her yıl uzatmak gerekmektedir. Bu sayede Passolig Kart’ı kullanmaya devam edebilir, izlenmek istenen maçlar karta tanımlanabilir ve maçlara giriş sağlanabilmektedir. Passolig Kart E-Bilet süresi uzatmanın birçok yöntemi vardır. Bunlar İnternet Üzerinden Passolig E-Bilet Süresi Uzatmak, N Kolay İş Yerleri’nden Passolig E-Bilet Süresi Uzatmak ve Vodafone Cep Cüzdan ile Passolig E-Bilet Süresi Uzatmak’tır. Bu ödeme seçenekleri aşağıda detaylı olarak açıklanmaktadır.

1. İnternet Üzerinden Passolig E-Bilet Süresi Uzatmak

Passolig E-Bilet süresini uzatmanın en kolay yöntemlerinden birisi internet üzerinden uzatmaktır. İnternet üzerinden Passolig E-Bilet süresini uzatarak hem zamandan kazanır hem de daha az uğraşmış olursunuz. Passolig E-Bilet süresini internet üzerinden uzatmak için önce aşağıda verilen ilgili internet sitesine girmek gerekmektedir. İnternet sitesine girdikten sonra ‘E-Bilet Süresini Uzat’ butonuna tıklamak gerekmektedir. Daha sonra giriş yapılmadıysa siteye giriş yapılması istenecektir. Giriş yapıldıktan sonra açılan sayfada sol tarafta bulunan ‘E Bilet Kullanım Süresini Uzat’ butonuna tıklanması gerekmektedir. Daha sonra ise E-Bilet süresini uzatmak istediğiniz Passolig Kart’ınızı seçerek ‘Hemen Öde’ butonuna tıklanması gerekmektedir. Bir ödeme ekranı açılacaktır. Bu bölümde ödeme için 2 alternatif sunulmaktadır. Bunlar ya sahip olunan Passolig Kart ile ödeme yapmak ya da farklı bir banka kartı ile ödeme yapmaktır. Sahip olunan Passolig Kart ile ödeme yapabilmek için kartta yeterli bakiye bulunması gerekmektedir. Yeterli bakiye bulunmuyorsa Passolig Kart’a para yükleyerek yeterli bakiye sağlayarak ödeme gerçekleştirilebilmektedir. Farklı bir banka kartı ile ödeme yapmak isteyen kullanıcılar ise ilgili banka kartı bilgilerini girmeleri gerekmektedir. Burada tercih kişiye kalmıştır.

Yukarıda bahsedilen ödeme sistemi kişinin kendisine ait Passolig E-Bilet süresini uzatmak olup istenildiği takdirde farklı bir Passolig Kart sahibinin Passolig E-Bilet Süresi de uzatılabilmektedir. Bunun için benzer şekilde internet sitesine giriş yaparak açılan sayfada sol tarafta bulunan ‘Başkasına Ait Passolig Kart’ın Yıllık E-Bilet Süresini Uzat’ butonuna basılması gerekmektedir. Açılan sayfada uzatılmak istenen Passolig Kart numarası girilmeli ve sonra devam butona basılmalıdır. Listelenen Passolig Kart’ın yanında çıkan ‘Hemen Öde’ butonuna tıklayarak yine benzer ödeme alternatiflerinden yararlanılabilmektedir.

Passolig E-Bilet Kullanım Süresini İnternet Üzerinden Uzatmak için TIKLAYINIZ!

Bu işlemler başarılı bir şekilde yapıldıktan ve ödeme sağlandıktan sonra E-Bilet kullanım süresi 1 yıl uzatılmış olacaktır.

2. N Kolay İş Yerleri’nden Passolig E-Bilet Süresini Uzatmak

Passolig Kart çıkarmak dahil Passolig ile ilgili birçok işlemin gerçekleştirilebildiği N Kolay İş Yerleri’nin sahip olduğu yaklaşık 4000 noktada Passolig E-Bilet süresi uzatılabilmektedir. N Kolay İş Yerleri aracılığı ile Passolig E-Bilet sürenizi uzatmak için yapmanız gerek en yakın N Kolay İş Yerleri’nden birine gitmek ve işleminizi gerçekleştirmenizdir. Size en yakın N Kolay İş Yerleri’nin nerede olduğunu aşağıda verilen ilgili internet sitesinden öğrenebiliriniz:

Size En Yakın N Kolay İş Yerleri’ni Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

3. Vodafone Cep Cüzdan ile Passolig E-Bilet Süresini Uzatmak

Vodafone kullanıları istedikleri takdirde Cep Cüzdan ile Passolig E-Bilet sürelerini uzatabilmektedirler. İnternet üzerinden Passolig E-Bilet’i uzatmada olduğu bu yöntem de en kolay ve zahmetsiz yöntemlerden bir tanesidir. Bu sistem ile birlikte artık kullanıcıların kredi kartı kullanmasına ya da nakit ödeme yapmasına gerek olmadan hızlı ve güvenli bir şekilde E-Bilet uzatma bedellerini ödeyebilmeleri mümkün hale gelmiştir. Vodafone Cep Cüzdan’ı olmayan Vodafone kullanıcıları CEPCUZDAN yazıp 9000’e mesaj atabilir, Google Play veya App Store üzerinden uygulamayı indirebilirler.

Vodafone Cep Cüzdan’ı Google Play’den İndirmek için TIKLAYINIZ!

Vodafone Cep Cüzdan’ı App Store’dan İndirmek için TIKLAYINIZ!

Yukarıda bahsi geçen yöntemlerden istediğinizi seçerek Passolig Kart’ınızın E-Bilet süresini uzatabilirsiniz. Süre uzatma işlemini Passolig Kart’ın özelliklerinden ve avantajlarından yararlanmaya devam edebilmek için her yıl tekrarlamanız gerekmektedir.

Scroll to Top