Passolig Bilet Bilgisi

Passolig Kart Bilet Bilgisi

Passolig Kart Nedir?

14 Nisan 2014’ten önce stadyum atmosferinde maç izlenmek istenince kağıt bilet ile stada girilmekteydi. Bu eski bir sistem olup beraberinde birçok dezavantajı da barındırıyordu. Bu dezavantajlar yaşanması muhtemel şiddet olayları, küfür, olumsuz tezahürat, insanların sevdikleri ile maç izleyebilmesi için yeteri kadar güvenli ortamın bulunamama durumu, karaborsa bilet satışı şeklinde sıralanabilmektedir. Futbol dünyasının gelişmesi, daha kalite bir alan haline gelmesi, birçok alan gibi futbol dünyasının da çağa ayak uydurması için bu dezavantajların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Tüm bu dezavantajları engellemek adına Elektronik Bilet Sistemi’ne geçilmiştir. Bu yeni sistemin bir ürünü olan Passolig Kart ile güvenli, hızlı ve sıra beklemeden alımlar gerçekleştirilirken, yine güvenli bir şekilde stada giriş sağlanabilemektedir.
14 Nisan 2014’ten itibaren maçları stadyumda izlenebilmesi için Passolig Kart’a ihtiyaçları vardır. Seyretmek istenilen maçların biletleri otomatik olarak Passolig Kart’a tanımlanmaktadır. Ayrıca kombine sahipleri futbolseverlerin de kombineleri Passolig Kart’a tanımlanmaktadır. Daha sonrasında maç ile ilgili bilgiler kişiye e-posta ve sms ile gönderilmektedir.

Passolig Bilet Bilgisi Nedir?

İzlemek istediğiniz maç biletini Passolig Kart’a tanımlattıktan sonra maç bileti ile ilgili bilgiler de bu kartta yer almaktadır. Maç bileti ile ilgili bilgileri isterseniz bileti tanımlattıktan hemen sonra ya da ileride istediğiniz bir zaman kontrol edebilirsiniz. Maç bilgilerini kontrol etmenin birçok yöntemi vardır. Bunlardan kısaca; İnternet Sitesi Üzerinden, Kısa Mesaj ile, İletişim Merkezi Aracılığı ile, Passolig İnternet Şubesi ile bilet bilgisi kontrol etmek olarak bahsedilebilir.

İnternet Sitesi Üzerinden Passolig Bilet Bilgisini Nasıl Öğrenebilirim?

Maç bileti ile ilgili bilgilere ulaşmak için aşağıda verilen ilgili internet sitesine ‘Üye Girişi’ yaparak ‘Biletlerim’ sekmesinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sekmede izlemek istediğiniz maça ait detaylı bilgiler başlık olarak yer almaktadır. Bu başlıklardan kısaca bahsedilirse; hangi takımların birbirleri ile oynadığını gösteren ‘Maç’ başlığı, kategoriyi belirten ‘Kategori’ başlığı, blok bilgisi veren ‘Blok’ başlığı, maçı izleyeceğiniz yerin hangi sırada yer aldığını gösteren ‘Sıra’ başlığı, aynı şekilde maçı izleyeceğiniz koltuk numarasını gösteren ‘Koltuk’ başlığı,  alınan biletin tutarın yer aldığı ‘Tutar’ başlığı, istendiği taktirde bileti bir başkasına transfere olanak ‘Bilet Transferi’ başlığı ve son olarak biletin onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili durum bilgisi veren ‘Durum’ başlığı olarak sayılabilmektedir. Sayfada aynı zamanda geçmiş bilet bilgilerinin de bulunduğu ‘Bilet Tarihçesi’ kısmı da yer almaktadır. Bu bölümden istenildiği takdirde zamanı geçen bilet bilgileri de kontrol edilebilmektedir. Passolig bilet bilgilerini kontrol etmek

Kısa Mesaj ile Passolig Bilet Bilgisini Nasıl Öğrenebilirim?

Bahsedildiği üzere, bilet bilgilerine ulaşmanın farklı yolları da mevcuttur. Yukarıda bahsi geçen yöntem internet erişimi sağlandığı takdirde gerçekleştirilebilmekte olup internet erişimi olmayan bölgelerde de bilet bilgilerine erişmek mümkündür. Hali hazırda bileti aldığınız anda bilet bilgileri size anlık SMS olarak gönderilmektedir. Bu mesajı telefonda saklamakta fayda vardır. Fakat çeşitli sebeplerle bu SMS silinmiş ve gönderilen bu SMS bilgisine ulaşılamıyor olabilirsiniz. Böyle olumsuz durumlarda dahi bilet bilgileri tekrar SMS olarak alınabilmektedir. Bunun için yapılması gereken telefonun akıllı kısa mesaj kısmına KOLTUK yazıp bir boşluk bırakarak kişinin TC Kimlik Numarası yazılarak 6033’e SMS gönderilmelidir. (Örneğin: 12345 55555555555) Gönderilen mesajlar için 1 kısa mesaj ücreti tahsil edilmekte olup Passolig tarafından gönderilen mesajlarda herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra istenilen maç bilgisi telefona kısa mesaj olarak gelmiş olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta verilen bilgilerin sistemde kayıtlı olması gerektiğidir. Yani ancak sistemde kayıtlı olan telefon numaranız ve TC Kimlik numaranız ile bu işlemi gerçekleştirebilmektesiniz.

İletişim Merkezi Aracılığı ile Passolig Bilet Bilgisini Nasıl Öğrenebilirim?

Bunların yanı sıra bir başka Passolig bilet bilgisi öğrenme yöntemi İletişim Merkezi’ni aramaktadır. 0850 724 33 44 numaralı İletişim Merkezi’ni arayarak gerekli bilgileri operatördeki görevli kişiye vererek istenilen bilgi detaylarına ulaşabilmek mümkündür.

Passolig İnternet Şubesi ile Passolig Bilet Bilgisini Nasıl Öğrenebilirim?

Diğer bir yöntem ise Passolig İnternet Şubesi’ni kullanmaktır. Passolig İnternet Şubesi, 7 gün 24 saat kart işlemlerinin her yerden yapılabildiği bir kanaldır. Passolig İnternet Şubesi ile kart bakiyesi kontrolü yapılabilir, kart bilgileri kontrol edilebilir, kredi kartı özelliği aktif ise kredi kartı ekstresi ve dönem içi hareketleri görüntülenebilir, fatura ödenebilir ve EFT yapılabilir. Sıralanan bu özellikler içinde de yer alan Kart Bilgileri Kontrolü ile mevcut bilgiler sayesinde istenilen bilet bilgisine ulaşılması mümkündür. Passolig İnternet Şubesi’ne giriş yapabilmek için yazımızın sonunda verilen bağlantıya tıklayarak açılan sayfanın sağ üst kısmında yer alan ‘İnternet Şube’ yazan yere tıklanması gerekmektedir. Açılan sayfada Passolig Kart numaranızın son altı hanesi, kayıtlı telefon numaranız ve internet şubesi şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Telefonunuza gelen şifre ile artık Passolig İnternet Şubesi’ne giriş yapabileceksiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemler genellikle sisteme kayıtlı bilgiler ile gerçekleştirilebilmektedir. Herhangi bir kayıtlı bilginizi değiştirdiğiniz takdirde bunu bildirmeniz sizin yararınıza olup, bu gibi durumlar sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Bu konuda dikkat olunması tavsiye edilmektedir.

Passolig Bilet Bilgileri’ni kontrol etmek için TIKLAYINIZ!

Passolig İnternet Şubesi’ne Giriş Yapmak için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top