Passolig Kart Olmadan Maça Nasıl Girilir?

Passolig Kart Olmadan Maça Girme

Passolig Kart Nedir?

14 Nisan 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olan Passolig Kart, futbolseverlerin stadyumda maç izlemek istedikleri zaman yanında bulundurmaları gereken Elektronik Bilet Sistemi’nin bir ürünüdür. 14 Nisan 2014’ten önce stadyumda maç izlemek isteyen futbolseverler, kağıt bilet sistemi ile stada girmekteydiler. Fakat bu birçok dezavantajı barındıran eski bir sistem idi. Bu dezavantajlar yaşanması muhtemel şiddet olayları, küfür, olumsuz tezahürat, insanların sevdikleri ile maç izleyebilmesi için yeteri kadar güvenli ortamın bulunamama durumu, karaborsa bilet satışı şeklinde sıralanabilmektedir. Futbolun dünyasının gelişmesi, daha kalite bir alan haline gelmesi, birçok alan gibi futbol dünyasının da çağa ayak uydurması için bu dezavantajların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Tüm bu dezavantajları engellemek adına Elektronik Bilet Sistemi’ne geçilmiştir ve bunun sonucunda Passolig Kart ortaya çıkarılmıştır. Passolig Kart ile güvenli, hızlı ve sıra beklemeden alımlar gerçekleştirilirken, yine güvenli bir şekilde stada giriş sağlanabilemektedir. Kulüpler ise bu kart sayesinde taraftarlarını tanımanın yanı sıra yeni gelir kaynakları elde edebilmektedir.

Maçlara Girebilmek için Passolig Kart Gerekli Midir?

Yukarıda Passolig Kart’ın ne olduğu ile ilgili açıklamada da yer aldığı gibi, 14 Nisan 2014’ten itibaren maçlara girebilmek için futbolseverlerin Passolig Kart’larının yanında olması gerekmektedir. Maçlara giriş Passolig Kart sahibi olanlar için Passolig Kart ile, olmayanlar veya çeşitli sebepler ile kartı yanında bulunmayan için Tek Geçişlik Pass Kart ile gerçekleşmektedir. Bunlar dışında stadyuma giriş sağlanmamaktadır.

Passolig Kart’ım Yok Maç Günü Passolig Kart Başvurusu Yapsam Maça Girebilir Miyim?

Passolig Kart sahibi olmayan ve kart bekleme süresinden dolayı maçları kaçırmak istemeyen futbolseverler için bekleme yaşamadan maçları stadyumda izlemeleri mümkündür. Bunun için yapılması gereken aşağıda verilen ilgili internet sitesine girerek hemen bir Passolig Kart Başvurusu yapmaktır. Sizden istenilen gerekli bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlamalısınız. Bu işlemden sonra yapmanız gereken ise izlemek istediğiniz maçın biletini tanımlatmak olacaktır. Bunun için yapmanız gereken yine aşağıda verilen ilgili internet sitesinden Bilet Al butonuna tıklayarak TC Kimlik numaranıza biletinizi yüklemek olacaktır. Son olarak stadyumlardaki gişelerden “Tek Geçişlik Pass Kartı” temin etmek olacaktır. Kart başvurunuz eğer onaylanmış fakat kart henüz sahibine teslim edilmemiş ise herhangi bir ücret ödemeden Tek Geçişlik Pass Kart’ınızı alabilirsiniz. Eğer kart başvurunuz onaylanmamış ise 15 TL hizmet bedelini ödeyerek Tek Geçişlik Pass Kart’ınızı alabilmektesiniz.

Passolig Kart’ımı Unuttum Stadyuma Nasıl Girebilirim?

Yukarıda da bahsi geçen Tek Geçişlik Pass Kart ile Passolig Kart’ını unutan futbolseverler maçı kaçırmadan ve zaman kaybetmeden stadyuma giriş sağlayabilmektedir. Bunun için yapılması gereken stadyum gişelerinde bulunan Tek Geçişlik Pass Kart almaktadır. Kişi normalde kart sahibi olduğu fakat kartı yanında bulundurmadığı için 15 TL hizmet bedeli tahsis edilmektedir.

Passolig Kart’ımı Kaybettim/Çaldırdım Stadyuma Nasıl Girebilirim?

Çalınan veya kaybedilen Passolig Kart’lar mutlaka iptal ettirilmelidir. Bilindiği üzere Passolig Kart sadece futbol maçları izlemek için değil farklı özelliklere de sahip bir kart olduğu için kötü amaçlı insanların elinde olumsuz sonuçlara sebep olabilme ihtimali vardır. Bu sebeplerle iptal ettirilen Passolig Kart için tekrar bir kart gönderimi yapılmaktadır. Kart henüz eline ulaşmamış fakat maç günü gelmiş olan futbolseverler stadyumlarda bulunan gişelerden ücretsiz olarak Tek Geçişlik Pass Kart temin edebilmektedirler.

Stadyumun Giriş Noktasındaki Sistem Passolig Kart’ımı Okumuyor Maça Nasıl Giriş Yapabilirim?

Yaşanan bu olumsuz durumda hemen gişe görevlilerine haber verilmesi gerekmektedir. Kartın teknik bir sebeple okunamadığı doğrulanırsa ücretsiz olarak Tek Geçişlik Pass Kart’ınızı temin edebilirsiniz. Fakat sonraki geçişlerinizde sıkıntı yaşamamak adına Passolig İletişim Merkezi’ni arayarak kart yenilenmesi talebinde bulunmanız tavsiye edilmektedir.

Tek Geçişlik Pass Kart Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tek Geçişlik Pass Kart, kişinin Passolig Kart ile bağlantısı var ise alınabilen bir karttır. Yani Passolig Kart Başvuru olmayan veya Passolig Kart sahibi olmayan kişiler Tek Geçişlik Pass Kart alamazlar. Her kişiye özel olarak Tek Geçişlik Pass Kart çıkarılmaktadır ve kişinin kendisine çıkarttığı Tek Geçişlik Pass Kart’ı başkası kullanamaz. Her maç için yeni bir Tek Geçişlik Pass Kart alınması gerekmektedir. Bu konulara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Passolig Kart Başvuru için TIKLAYINIZ!

İzlemek İstediğiniz Maç Biletini Almak için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top