Passolig Kart Başvuru

Passolig Kart Başvurusu

Çocuğundan yaşlısına kadar futbola olan sevgi ve ilgi Türkiye’de her geçen gün artmaktadır. Herkesin istediği futbol maçını daha huzurlu ve daha güvenli bir şekilde izleyebilmesi için 14 Nisan 2014 yılında futbolseverleri mutlu edecek yeni bir yasa oluştu. Bu yasaya esasen futbol biletleri artık kağıt biletler şeklinde değil Passolig kart şeklinde taraftarların hizmetine sunulmaya başladı. Sizlere bu yazımızda Passolig kartla ilgili önemli bilgileri aktaracağız ve Passolig kart başvuru işlemini nereden ve nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.

Passolig Kart Nedir?

Kağıt biletlerin yerine Passolig kartların gelmesinin başlıca nedenlerinden biri, stadyumlarda ister tek ister ailenizle birlikte izlediğiniz maçlarda, olası olumsuz olaylara karşı alınması ve güvenliğinizin üst düzeyde olmasıdır. Ayrıca basılı bilet dönemininde kapandığı için biletler kartlara otomatik olarak yüklenecektir. Böylece sırada saatlerce bekleyerek fazladan vakit kaybetmeye gerek kalmadan çok hızlı bir şekilde stadyumlara giriş yapabileceksiniz. Satın almış olacağınız maçların tüm bilgileri detaylı olarak e-posta adresinize ve cep telefonunuza mesaj olarak gönderilecektir. Aynı zamanda isterseniz maç günleri stadyumlarda bulunan el terminalleri üzerinden de almış olduğunuz biletin detaylı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Her taraftarın kartının üzerinde sadece bir takım logosu olabilir. Ancak buna rağmen diğer maçları da sahibi olduğunuz Passolig kartla izleyebilmeniz mümkündür. Biletler ilk önce kart takım logosunu taşıyan Passolig kart sahiplerine satılmaktadır. Sonrasında ise boşta kalan biletler tüm Passolig kart sahiplerine açık bir şekilde satılmaktadır. Sizde bu durumda istediğiniz maç biletini Passolig kartınızla alabilirsiniz.

Passolig kart taraftarların yanı sıra futbol kulüplerine de hem maddi hemde güvenli imaj açısında büyük avantajlar sağlamaktadır. Böyle ki Passolig kartınızı isterseniz hem kredi kartı hemde banka kartı olarak kullanabilirsiniz. Üstünüzde fazla para taşımaya gerek kalmadan alışveriş merkezlerinde, restoranlarda veya kafelerde yaptığınız harcamaları Passolig kartınızla yapabilirsiniz. Bundan başka anlaşmalı iş yerlerinin sağladığı Passolig kart müşterine özek kampanyalardan yararlanabilirsiniz. 100 TL ve üzeri alışveriş yaptığınız zaman 16 TL Bonus kazanırsınız ve kazandığınız Bonusları isterseniz anında kullanabilirsiniz. Temassız kart uygulaması sayesinde Passolig kartınızla 50 TL’ye kadar olan ödemelerde şifre kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Unutmayın ki siz kartınızla ne kadar çok alışveriş yaparsanız takımınıza da bir o kadar çok destekte bulunmuş olursunuz. Tüm bu söylediklerimizin yanı sıra Passolig kartınızla şehirlerde bulunan anlaşmalı toplum taşıma araçlarından da kolayca faydalanabilirsiniz. Eğer yukarıda anlattıklarımız avantajlardan sizde faydalanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey Passolig kart başvuru işlemini gerçekleştirmenizdir. Bu işlem ile ilgili gerekli bilgileri aşağıdaki kısımda sizlere detaylı bir şekilde anlatmış bulunmaktayız.

Passolig Kart Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Passolig kart başvuru işlemini yapabilmek için ilk adım olarak yazımızın en alt kısmında bulunmuş olan Passolig başvuru butonunun üzerine tıklayınız. Ardından açılacak olan sayfada aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere gerekli alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak devam butonunun üzerine basınız.

Aktif bank kredi kartı başvurusuDaha sonra ikinci adım olarak sisteme kayıt olduğunuz cep telefonu numaranıza bir onaylama kodu gönderilecektir. Kodu sizden talep olunan alana giriniz ve sonrasında üçüncü adım olarak tarafını tuttuğunuz takımın logosu bulunan Passolig kartınızı seçiniz. Dördüncü adımda talep olunan alana vesikalık fotoğrafınızı yükleyerek devam butonuna basınız. En son beşinci adımda kredi kartı bilgilerinizi girerek ve ödeme işleminizi yaparak başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz. Başvurunuzu yaptıktan 15 gün sonra Passolig kartınız başvuru zamanı belirlediğiniz adrese gönderilecektir. Eğer kartınız zamanında elinize ulaşamazsa ve bunda dolayı isteğiniz maça kartınızla bilet alamazsınız, stadyum gişesinde bulunan tek seferlik giriş için kullanılmakta Pass kart alarak istediğiniz maçı rahatça izleyebilirsiniz.

Passolig kart TC vatandaşlığına sahip olmayan taraftarlar içinde aynı avantajlardan yararlanma fırsatını sağlıyor. Eğer yabancı uyruklu iseniz sizde yukarıda belirttiğimiz adımların aynısını takip ederek Passolig kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Aradaki tek fark başvuru işleminizi bitirdikten sonra Passolig kartınızın adresinize gelmemesi olacaktır. Bunun yerine kartınızı başvuru zamanı belirtmiş olduğunuz stadyumun gişesine giderek elde edebilirsiniz. Sonrasında sizde arzu ettiğiniz maçı dilediğiniz gibi keyifle ve güvenli bir şekilde izleyebilirsiniz. Hem TC hemde yabancı uyruklu vatandaşların başvuru işlemlerini tamamladıktan ve Passolig kartına sahip olduktan sonra yapmaları gereken son şey Passolig üye ol işlemini de tamamlayarak istedikleri maçın biletlerini satın almalarıdır. Bu işlemi ile ilgili gerekli bilgiler aşağıda sizlere anlattığımız gibidir.

Passolig Kart Üye Ol İşlemi Nasıl Yapılır?

Passolig kart üye ol işlemini yapabilmek için yazının en alt kısmında bulunan Passolig üye ol butonunun üzerine tıklayınız. Ardından açılacak olan sayfada aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi TC kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu girerek üye ol butonunun üzerine tıklayınız. Böylece üyeliğinizi tamamlamış olacaksınız ve üyeliğinizi tamamladıktan sonra resimde gördüğünüz gibi sağ üst köşede bulunan giriş bölümüne e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Sonrasında tribün, blok, bilet ve koltuk seçiminizi yapabilirsiniz. En sonda Passolig kartınızla ödeme işleminizi gerçekleştirerek biletinizi kartınıza yüklemiş olursunuz. Aldığınız biletlerin detaylı bilgilerine Biletlerim kısımından istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

7d5a9c8c4ad2b987c191e1b18cd29a3a

Normalde satın alacağınız Passolig kartın süresi bir senedir. Ama isterseniz kartınızın süresi dolduğu vakit kullanım süresini yine uzatabilirsiniz. İstediğiniz maçları bilet alabilmek için Passolig karta para yükleme işlemini aynı zamanda PTT şubelerinden, PTTMatik’lerden, N Kolay işlem merkezinden, EFT üzerinden, Akbank ve Vakıfbank ATM’lerinden de yapabilirsiniz. Sizlere tüm bu anlattıklarımızın haricinde Passolig kartla ilgili her hangi bir sorunuz olursa, 0850 724 33 44 Passolig iletişim merkezini arayabilirsiniz.

Passolig Kart Başvuru İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Passolig Kart Üye Ol İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top