Passolig Kartı Başvuru Sonucu

Passolig Kartı Başvuru Sonuçları

Ülkemizde futbola olan sevgi ve ilginin ne kadar fazla olduğunu hepimiz biliyoruz. Bilindiği üzere futbol biletleri günümüzde sadece Passolig kart şeklinde satılmaktadır ve Passolig kart futbol biletlerinin yanı sıra taraftarlara diğer bir çok farklı avantajlardan da yararlanma fırsatını sağlıyor. Bundan dolayı Passolig kart bir çok futbol sevenlerin ilgisini çekmiş ve bu kart ile tam olarak neler yapılabileceği çoğu zaman sıkça sorulan sorulardan biri olmuştur. Bizde bunları göz önünde bulundurarak bugün sizlere Passolig kart nedir, Passolig kart başvuru, Passolig üye ol, Passolig kartı başvuru sonucu işlemleri ile ilgili gerekli bilgileri aktaracağız. Detaylı bilgi için yazımızı sona kadar okumaya devam ediniz.

Passolig Kart Nedir?

Stadyumlarda zaman zaman olası şiddet ve huzursuzlukların karşısını almak, biletsiz kişilerin stadyumlara girişini önlemek, kadın ve çocuklarında güvenli bir şekilde istedikleri maçları izleyebilmelerini sağlamak için yetkililer tarafından 2014 yılının Nisan ayında yeni bir yasa oluşturulmuştur. Bu yasaya göre futbol biletleri artık kağıt biletler şeklinde olmayacaktır. Bunun yerine biletler elektronik kart şeklinde Passolig kart adı altında kamuoyunun hizmetine sunulacaktır. Bu sistemin oluşmasıyla aynı zamanda uzun zaman sıralarda beklemenize de gerek kalmayacaktır. Taraftarı olduğunuz takımınızın logosu bulunacak olan Passolig kartınızla hem tek seferlik hemde kombine şeklinde biletlerinizi satın alabilirsiniz. Alacağınız tüm biletlerin her türlü detaylı bilgileri aynı gün içerisinde cep telefonunuza ve e-postanıza gönderilecektir. Aynı zamanda isterseniz maç günlerinde stadyumlardaki el terminalleri üzerinden biletiniz ile ilgili detaylı bilgilerin çıktısını alabilirsiniz. Passolig kartın ücreti yıllık olarak kart çeşidine göre 16,79 TL, 17 TL, 22 TL, 30 TL ve 33 TL olarak belirlenmiştir. Her kartın süresi bir seneye kadar olmaktadır. Fakat isterseniz kartınızın süresini bittiği zaman yeniden uzatabilirsiniz.

Maç biletlerinden başka Passolig kartın bir çok farklı özelliği daha bulunmaktadır. Kartınızın çeşidine göre isterseniz Passolig kartınızı kredi veya banka kartı şeklinde kullanabilirsiniz. Böylece alışveriş merkezlerinde, kafelerde, restoranlarda ve bir çok başka iş yerlerinde yapacağınız harcamalarınız zamanı ödeme işlemlerinizi Passolig kartınızla gerçekleştirebilirsiniz. Passolig kartın bir başka özelliği de temassız kart uygulamasına sahip olmasıdır. Bu uygulama sayesinde harcamalarınız zamanı 50 TL’ye kadar olan ödeme işlemlerinizi şifre kullanmaya gerek kalmadan yapabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız her 100 TL ve üzeri alışverişleriniz için 16 TL Bonus kazanırsınız ve bu kazandığınız Bonusu isterseniz anında kullanabilirsiniz. Sadece Passolig kart müşterilerine özel anlaşmalı iş merkezlerinde yapacağınız alışverişler zamanı özel indirim ve fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Tüm bunlarda başka şehirdeki anlaşmalı toplu taşıma araçlarından da faydalanarak ulaşımını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Passolig kart taraftarlarla beraber futbol kulüpleri için de güvenli imaj ve maddi açıdan güzel avantajlar sağlamaktadır. Taraftar olarak sizler Passolig kartınızla yaptığınız her alışverişler zamanı futbol kulüplerinizde kazanacaktır. Bu yüzden Passolig kartınızı aktif bir şekilde kullanarak hem kendinizin, hem takımınızın, hem de genel Türkiye futbolunun maddi ve manevi açıdan kazanmasını sağlamış olursunuz. Passolig karta sahip olamak başvuru işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Bu konuyla ilgili gereken bilgileri aşağıdaki kısımda sizlere anlatmış bulunmaktayız.

Passolig Kart Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemini gerçekleştirmeniz için ilk önce yazımızın en alt kısmında bulunan başvuru butonunun üzerine tıklayınız. Sonrasında açılan sayfada ilk adım olarak aşağıda resimde gördüğünüz gibi gereken tüm alanları doldurarak devam butonunun üzerine basınız.

Aktif bank kredi kartı başvurusu 1İkinci adımda cep telefonunuza gönderilecek olan onaylama kodunu sisteme girerek devam butonunun üzerine basınız. Üçüncü adımda Passolig kartınızı, dördüncü adımda taraftarı olduğunuz takımınızı seçiniz ve sisteme bir adet vesikalık fotoğrafınızı yükleyerek devam butonunun üzerine basınız. Beşinci ve son adımda kredi kartı bilgilerinizi girerek Passolig kartınıza ödeme işleminizi yapmanız gerekecektir. Böylece başvuru işleminizi tamamlamış olacaksınız. Başvurunuzu yaptıktan sonra kartınız normal şartlarda 15 gün içerisinde başvuru zamanı belirttiğiniz adrese kurye ile gönderilecektir. İlk başta güvenlik nedeniyle kartınız kullanıma kapalı olacaktır. Siz kartınızı teslim aldıktan hemen sonra kurye tarafında gerekli bilgi yetkililere iletilecektir ve böylece kartınız kullanmaya aktif olacaktır.

Passolig kartın özellikleri sadece TC vatandaşları için geçerli olmamaktadır. Türkiye’de bulunan fakat TC vatandaşlığına sahip olmayan yabancı uyruklu vatandaşlarda Passolig karta başvuruda bulunarak sahip olabilirler. Bunun için yukarıda belirttiğimiz adımları aynı şekilde takip etmeleri gerekir. Tek fark başvurudan sonra kartınızın adresinize gönderilmemesi olacaktır. Yabancı uyruklu olan vatandaşlar Passolig kartlarını başvuru zamanı belirttikleri stadyumun gişesine giderek alabilirler. Eğer başvurunuzu yaptıktan sonra 15 gün içerisinde kartınız elinize ulaşmazsa, Passolig kartı başvuru sonucu işlemini uygulayarak başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Bu işlem ile ilgili gerekli bilgiler aşağıdaki kısımda anlattığımız gibidir.

Passolig Kartı Başvuru Sonucu

Passolig kart başvuru işleminde bulunduktan sonra başvurunuzun ne durumda olduğunu yazımızın sonunda verdiğimiz başvuru sonucu butonunun üzerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Butona tıkladıktan sonra açılacak olan sayfanın sağ kısmında bulunan başvurularım bölümüne giriniz. Ardından TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girerek tamam butonunun üzerine tıklayınız. Böylece sorgulama işleminizi tamamlayarak Passolig kartı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca 0850 724 33 44 Passolig iletişim merkezini arayarak veya SMS üzerinden de başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

Eğer herhangi bir sebepten dolayı kartınıza zamanında sahip olamaz ve istediğiniz maçın biletini satın alamazsanız, stadyumun gişesinden tek girişlik Pass kart alabilir ve maçınızı istediğiniz gibi rahatça ve güvenli bir şekilde izleyebilirsiniz. Hem TC hemde yabancı uyruklu olan vatandaşlar başvuru işlemlerini tamamladıktan ve Passolig kartlarını aldıktan sonra Passolig üye ol işlemini de yaparak maç biletlerini satın almaları gerekir.

Passolig Kart Başvuru İçin TIKLAYINIZ!

Passolig Kartı Başvuru Sonucu İçin TIKLAYINIZ!

Passolig Kartı Üye Ol İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top