PTT Bank İhtiyaç Kredisi

ptt ihtiyac kredisi

İnsanlar bir şeye sahip olmak için her daim biriktirmek zorunda olduklarını sanır. Eğer zengin değilseniz ve bir yerden gelen paranız yok ise aslında para biriktirerek bir şey almak yıllarınızı alabilir. Özellikle ev, araba gibi insanın hayatını kolaylaştıracak şeylerin alımında para biriktirmek gerekir. Şimdilerde ise hangi alanda paraya ihtiyacınız varsa uzun yıllar beklemeden, para biriktirme derdi yaşamadan sahip olma ihtimaliniz bulunuyor. Bunlardan biri bankalar tarafından verilen kredilerdir. Bankalar ev sahibi veya araba sahibi olmak isteyen kişilere krediler veriyor. Ayrıca okul masraflarını ödemek isteyen öğrencilere özel krediler, iş kurmak isteyen kişilere uygun özel krediler de veriyor. Son yıllarda ise ihtiyaç kredi adında herhangi bir şart olmaksızın nakit paraya ihtiyaç duyan kişilere para desteği vermektedir. İhtiyaç kredileri genel olarak diğer kredi türlerine göre daha kolay alınıyor. Çoğu banka bir mesaj atılması ile hemencecik ihtiyaç kredisi veriyor. Diğer bankalar ise çok fazla şart aramaksızın kolayca ihtiyaç kredisi vermektedir. İhtiyaç kredileri genel olarak 10,000 Türk Lirası ile 50,000 Türk Lirası arasında veriliyor. Bankalar ihtiyaç kredisi kapsamında çok yüksek meblağda kredi vermez. Bizler uygun faiz oranları ve uygun vade seçenekleri ile istediğimiz bankadan ihtiyaç kredisi alabiliriz.

Ülkemizde birçok alanda öncü konumda olan PTT, artık kredi alma konusunda da müşterilerine hizmet veriyor. PTT bünyesinde birçok emekli maaş almaktadır. Bu emeklilerin en uygun faiz ve vade seçenekleri ile kredi alması konusunda PTT nin yaptığı girişim oldukça başarılı oldu. PTT Bank bünyesinde anlaşma sağlayan bankaların ihtiyaç kredisi ile ilgili kapsamı müşterilerine aktaran PTT bu konuda iyi bir aracı konumundadır. Bu yazıda sizlere PTT Bank ihtiyaç kredisi hakkında bilgi vereceğiz ve birkaç bankanın verdiği ihtiyaç kredisini örnekleyeceğiz.

PTT Bank İhtiyaç Kredisi Nedir?

PTT bünyesinde maaş alan kişiler ihtiyaç kredisi kullanmak istedikleri PTT aracılığı ile en uygun bankaları bulabiliyorlar. Birçok banka ihtiyaç kredisi kapsamında müşterilerine ulaşmak için PTT ile anlaşma sağladı. PTT ile anlaşması olan bankalar müşterilere sunulan avantajlı faiz ve vade oranları ile bireysel kredi veriyor.

PTT Bank ile ihtiyaç kredisi almak için ilk olarak PTT şubelerine gidiyorsunuz. Burada aracı konumda olan PTT sizleri ilgili bankalara yönlendiriyor. Bu sayede başvurunuz bankaya yapıyorsunuz. İlgili banka sizin başvurunuzu inceliyor ve eğer kredi almaya uygun iseniz sizinle iletişime geçiliyor. Kredi başvurusu onaylanınca da bir sözleşme imzalanıp PTT ler aracılığıyla kredinizi alabiliyorsunuz.

PTT Bank bünyesinde alınan ihtiyaç kredileri en fazla 48 ay olmaktadır. Sizler bu bilgi ışığında en uygun faiz oranları ile kredi başvurusu yapmalısınız. Ayrıca PTT Bank ihtiyaç kredisi almak isteyenler için yaş sınırı vardır. Üst sınır 80 yaş olmak üzere bankalar değişik yaş gruplarını göre kredi veriyor. Yaşınız 80 ve üzeri ise PTT Bank bünyesinde ihtiyaç kredisi alamazsınız. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konu da 80 yaşını doldurmamış iseniz yaşınıza göre vade süreniz belirlenir. Örneğin 78 yaşında olan bir emekli en fazla 2 yıllık vadeli olarak ihtiyaç kredisi kullanabilir. Son olarak da eğer PTT Bank bünyesinde bir ihtiyaç kredisi alacak iseniz bu durumda krediye hayat sigortası yapılacaktır. Hayat sigortanın ücreti, tüketicinin yaşına ve cinsiyetine göre değişiklik gösterebilir. Bu ihtimalleri de kayda alarak kredi miktarını belirleyebilirsiniz.

PTT Bank İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

PTT merkez ve şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken izlemeniz gereken basamaklar aşağıdaki gibidir.

1- İlk olarak PTT merkez veya şubelerine gidin.

2- Burada PTT bank ihtiyaç kredisi başvuru formu talep ederek formu doldurun.

3- Daha sonra doldurduğunu başvuru formunda yazılı olan bilgiler sistem aracılığı ile kredi almak istediğiniz bankaya gönderilecektir.

4- Bankada incelenen bu başvuru sonucu kısa sürede olumlu veya olumsuz olarak cevaplandıktan sonra kişiye bildirilir.

5- Eğer kredi onaylanırsa; PTT bünyesindeki ”bireysel kredi sözleşmesi” imzalanır ve kredi işlemi tamamlanır.

6- Bu adımdan itibaren PTT den anlaşmaya varılan tutarı çekebilirsiniz.

PTT bünyesinde birçok bankadan ihtiyaç kredisi başvurusu yapılıyor. Bu bankaların ayrıntılı bilgisini aşağıda sizler için paylaştığımız linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Aşağıda ise size örnek olması amacıyla ”Aktifbank” bünyesinde verilen PTT Bank ihtiyaç kredisine ait bilgiler bulunuyor. Buna göre Aktifbank kolay emeklilik kredisi ; maaşını PTT den alan emekliler için tasarlanmıştır. Kefil sormadan kolay ve hızlı bir şekilde 50,000 Türk Lirasına kadar kredi alabilmeniz mümkün…

  • Bu kredinin faiz oranı; 3-48 ay vadede 1,89% iken ”Kredi Tahsis Ücreti” kullanılan kredi tutarının 1000/5 ‘i kadardır.
  • Bu tasarı süresince kredi alt limiti 1.000 TL, üst limiti ise 50.000 TL’dir.
  • Aktifbank bünyesinde verilecek olan bu krediler 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşını PTT’den alan emekliler içindir.
  • Aşağıda vade süreleri ve miktara göre faiz oranları örneği verilmiştir.

 

PTT Bank İhtiyaç Kredisi 1
PTT Bank İhtiyaç Kredisi 2

PTT Bank İhtiyaç Kredisi İle İlgili Bilgilere Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

PTT Resmi Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top