Yazarkasa Pos Başvurusu

indir

Alışveriş yapmak kadınların vazgeçilmezi olarak bilinse de, her bireyin vazgeçilmezlerindendir. Gerek zorunlu ihtiyaçlarımız için gerekse stres atmak için yaptığımız keyfi alışverişlerde elbette ki geri ödeme işlemi de bizler için çok önemlidir. Özellikle taksit yaptırmak alışverişin olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Bu sebeple iş yeri sahiplerinin müşterilerine sundukları ürün hizmetlerinde taksit yapmak, hem daha çok müşteriye sahip olmak hem de müşterisini memnun edip daha güvenli bir alışveriş imkanı sunmak adına patronların gündeminde yer alır. Bu durum gerekli mercileri de ilgili konu ile 2016 yılından itibaren  yeni nesil yazarkasa ve pos cihazını iş yerlerinde bulundurma zorunluluğu getirildi. Mevduat ve katılım bankalarının birçoğu kısa bir süre için, iş yerlerinde vade farksız taksit yapabilen, güvenli alışveriş imkanı sunan, yeni nesil ve ücretsiz yazarkasa pos cihazı vererek bu kampanyayı desteklemiştir. Bizler de bu yazımızda sizler ve iş yeri sahipleri için Yazarkasa Pos Başvurusu hakkındaki tüm bilgileri derledik.

İş yerlerinde önceden bulunan yazarkasa cihazları sadece fiş keserlerdi. Bankalarda kullanılan pos cihazları ise ayrı bir cihaz olarak kullanılmaktaydı. İki farklı cihaz kullanımı hem iş yeri sahibinin ekonomisine hem de enerjisine masraf çıkartan bir durumdu. Yapılan yeni düzenlemeler ile bu iki farklı cihaz bir araya getirilerek yeni nesil yazarkasa pos cihazları geliştirildi. Birçok bankanın kendi bünyesinde yaptığı kampanya ile de birçok iş yerlerinde, yeni nesil yazarkasa pos cihazları kullanılmaya başlandı. Bu yazarkasalar hem satış kaydı oluştururken, hemde müşterinin kredi kartı veya banka kartı ile alışveriş yapabilme olanağını sağlamış oldu. Devlet tarafından 3100 sayılı kanun ve 426 ve 427 sayılı tebliğnameler gereğince bu cihazların kullanımları zorunlu hale getirilmiştir.

Yazarkasa Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

1)İş yeri sahipleri; öncelikle iş yerlerine yeni nesil yazarkasa pos cihazını alabilmek için maliyeden izin belgesi almak zorundadırlar.

2) Maliyeden izin belgesini alan iş yeri sahibi, izin belgeleri ile birlikte yeni nesil yazarkasa pos cihaz almak istedikleri marka veya bankaya bireysel olarak  başvururlar.

3) Başvurulan pos cihazı stokta değilse de faturası kesilerek, parası ödenir ve bu fatura geçerli kabul edilir.

4) Yeni nesil yazarkasa pos cihazının alınmasından 90 gün (cihazın faturası kesildikten sonraki günden itibaren 90 gün) içerisinde cihazın kayıt işleminin yapılması gerekir.

5) Yazarkasa Pos cihazı alındıktan sonra, tercih edilen banka şubelerinden, bankanın kendi bünyesindeki uygulamaları cihaza yüklettirilerek cihaz kullanıma hazır hale getirilir.

Bankaların Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyaları

Vakıfbank Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası

Vakıfbank her müşterisi için farklı yazarkasa pos cihazı paketi hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetler;

 • Masa üstü sabit pos cihazları hizmeti,
 • IP / Adsl (kablosuz) pos cihazları hizmeti,
 • Mobil pos cihazları hizmeti,
 • Yazarkasa pos cihazları hizmeti,
 • Tarım pos cihazları hizmeti,   Vakıfbank bu hizmetler içerisinde 2 farklı kampanya uygular. Bu kampanyalar esnafın aylık kazancına göre belirlenir. Kampanya ücretleri ise 25 ile 100 lira arasında değişiklik gösterebilmektedir. Vakıfbank; vera delta, beko 220 TR/ 300 TR, profilo verifone vx 680-E1, Hugin, ıngenico, mikrosaray, ınfoteks, ınformatik marka ve modellerine ait pos cihazlarını içermektedir.

Vakıfbank Yeni Nesil Yazarkasa Pos Cihazları için TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası

Garanti Bankası yeni nesil yazarkasa pos cihazlarında; DCC pos, sanal pos ve temassız ödeme sistemlerine sahip pos cihazları ile müşterine seçenekler sunuyor. Ayrıca 444 0 339 Garanti Bankası Pos Cihazları Hattı aranarak da, yazarkasa pos cihazları hakkında güncel bilgiler ya da kampanyalar hakkında 7 /24 bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz de Garanti Bankasının online yazarkasa pos cihazı başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Yazarkasa Pos Cihazı Başvurusunda Bulunmak için TIKLAYINIZ!

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası

Türkiye Ekonomi Bankası kendisini tercih eden müşterilerine,

 • Sabit Ücretli Pos
 • Ortak Pos
 • Pos Plus +
 • Yazarkasa Pos
 • DCC Pos
 • Bonus Pos hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca aylık cirosu  1500 TL olan iş yerleri için Teb Business kartına özel 36 ay boyunca her 4 bin ya da 24 ay boyunca 6 bin lira kullanımınıza taahhüt talimatı verirseniz, yazarkasa pos cihazından ücretsiz yararlanma hakkına da sahip olabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Yazarkasa Pos Cihazları için TIKLAYINIZ!

Denizbank Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası

İş yerinize, yeni nesil bir yazarkasa pos cihazı almak için Denizbank’ı tercih ediyorsanız, Basit bilgisayar bağlantılı yeni nesil yazarkasa pos cihazlarında gayrisafi iş hasılatı yüksek iş yerlerinde KDV oranlarını % 10’un altında tutarak, iş yeri sahibinin de yanında olmaya çalışan Denizbank, Vera, Profilo, Ingenico, Hugin, Beko 220 TR ve BEKO 300 TR marka ve modellerine ait pos cihazlarını bünyesinde kullanıma sunmaktadır. Denizbank’ın yazarkasa pos cihazları hakkında detaylı bilgi almak ya da güncel kampanyaları takip edebilmek için  444 0 804 numaralı telefon numarasını tuşlayarak bilgi alabilirsiniz.

Denizbank Yazarkasa Pos Cihazları için TIKLAYINIZ!

QNB Finansbank Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası

QNB Finansbank yeni nesil yazarkasa pos cihazları, iş yeri sahiplerinin müşterilerini memnun edebilmeleri adına bir ilke imza atmıştır. Müşterilerin pos kampanyalarından kendi isteklerine göre yararlanabilmesi için iş yerine özel ya da müşterinin kartına özel kampanyaları pos cihazına tanımlayarak müşteriye seçme fırsatı tanımaktadır. Bu avantajdan yararlanmak için tek yapılması gereken QNB Finansbank’tan yeni nesil bir yazarkasa pos cihazının olması ve satış sonrasında pos ekranında müşteriye sunulan seçeneklerinin müşteriye iletilmesidir. Bu avantajların yanı sıra QNB Finasnbank Yazarkasa Pos cihazları aynı zamanda, pos cihazınızın bağlı olduğu hesap bakiyelerinizi de öğrenmenize imkan sağlamaktadır. Dilersenizde  0 850 222 1 900 numaralı telefonu tuşlayarak QNB Finansbank Pos Destek hattından bilgi alabilirsiniz.

QNB Finansbank Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası için TIKLAYINIZ!

Akbank Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası

Gelirler İdaresi Başkanlığının tebliğinden onaylı belgeleri tamamlamış üye iş yerleri gerekli evraklarını tamamlayarak Akbank’a başvurduklarında Mali ID parolalarını da bankaya iletmek durumundadırlar. İş yerlerinde banka ile anlaşmaları doğrultusunda müşterilerine sunmak istedikleri kampanyaları pos cihazlarına yükleten iş yer sahipleri, cihazlarını aktifleştirdiklerinde hemen kullanabilirler.

Akbank Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top