Citibank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

CİTİBANK KREDİ BAŞVURUSU

Her geçen gün tüketimin hızla artması yeni ihtiyaçların oluşmasına sebep olmuştur. Bu durum bireylerin nakit ihtiyaçlarını arttırmıştır. Özellikle yeni bir ev alma, düğün yapma, araba alma, eğitim ihtiyaçları ya da çeşitli borçları ödeyebilme gibi durumlar için bireylerin acil nakit ihtiyaçları oluşmaktadır. Bireylerin bu ihtiyaçlarını fark eden bankalar ise kendileri içinde adeta yeni bir alan oluşturmuşlar ve müşterilerine kredi imkanları sağlamaya başlamışlardır. Bankalar arası rekabette müşterilerine sağladıkları kredi imkanları önemli bir yer tutmaya başlamıştır, bu sebeple bankalar müşterilerine sağladıkları kredi imkanlarında geri ödemeleri için vade imkanları ve düşük faiz oranları ile avantajlar sağlamaya çalışmışlardır.

Düşük faiz imkanları ile diğer bankalardan ayrılan Citibank’tan müşterilerin kredi başvurularını gerçekleştirmeleri oldukça avantajlı olacaktır. Çünkü Citibank ülkemizdeki yüksek faizler ile kredi veren diğer bankalardan ayrıldığı gibi geri ödemelerde oluşturduğu yüksek faizler ile de müşterilerinin dikkatini çekmektedir.

Yazımızda Citibank kredi başvurularınızı nasıl gerçekleştirebilirsiniz, kredi başvuru sonuçlarınızı nasıl öğrenirsiniz gibi konulara cevap bulabileceksiniz.

Citibank Kredi Başvurusu

Citibank kredi başvurunuzu gerçekleştirmek için aşağıda bulunan adımları gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Şube Üzerinden Başvuru İşlemi

Öncelikli olarak kredi başvurunuzu gerçekleştirmek için size en yakın Citibank şubesine giderek ilgili personelden yardım almanız gerekiyor. Kredi başvurusu için gerekli olacak evrakları şubeye gitmeden öğrenerek hazırlamanız zaman kaybınızı önleyecektir. Citibank kredi başvurusu sırasında gerekli olabilecek belgeleri şöyle sıralayabiliriz; nüfus cüzdanı fotokopisi (sürüc belgeleri kabul edilmemektedir), maaş bordrosu ya da gelirinizi gösteren kaşeli bir gelir belgesi, herhangi bir Citibank şubesinden temin edebileceğiniz Citibank kredi başvuru sözleşmesi gerekli olan belgeler arasındadır.

Size En Yakın Citibank Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

SMS İle Başvuru İşlemi

Teknolojinin ilerlemesinden yararlanan bankalar arasında Citibank da bulunmaktadır. Müşterilerinin zamanlarına önem veren Citibank SMS ile kredi başvurusunun gerçekleşebilmesini de sağlamaktadır. Eğer siz de Citibank aracılığı ile kredi başvurunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız; telefonunuz SMS bölümüne E yazarak 2484’e göndermelisiniz. Bu SMS’i gönderdikten sonra kredi başvuru talebinizin değerlendirilmeye alındığını içeren bir mesaj alacaksınız. Eğer başvurunuz bu talebiniz doğrultusunda onaylanırsa ön onay mesajı alacaksınız ve Citibank başvuru için gerekli olan belgeleri adresinize postalayarak sizi şubelerine davet edecektir.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Başvuru İşlemi

Citibank kredi başvurularınızı, bankanın müşteri hizmetlerini arayarak da yapabilirsiniz. Bunun için Citibank’ın 0216 524 74 75 numaralı telefonunu arayarak gerekli görüşmeyi yapmanız yeterli olacaktır.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Başvuru İşlemi

Citibank, internet bankacılığı ile de müşterilerinin kredi başvurularını gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. İnternet bankacılığı müşterilerinin sayısını arttırmak isteyen Citibank internet bankacılılığı ile kredi başvurusunda bulunan müşterilerinin istedikleri kredi talebi miktarı üzerindeki faiz oranından %0.50 daha az faiz almaktadır.

Citibank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Citibank’ta gerçekleştirmiş olduğunuz kredi başvurularınızın sonuçlarınızı 1 gün içerisinde size hiç zaman kaybetmeden öğrenmeniz mümkündür. Kredi başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonucunun tarafınıza bu kadar hızlı ulaştırılabilmesindeki etken ise sahip olduğunuz kredi notlarınız olmaktadır. T.C. kimlik numaranız aracılığı ile kredi sicilinizi inceleyen banka, kredi sicil durumuna göre kredi talebinize olumlu ya da olumsuz olarak cevap vermektedir. Belirtilen süre içerisinde kredi sonucunuzu bildiren bir SMS ya da telefon almazsanız kredi başvuru sonucunuzu siz de çeşitli yöntemler ile öğrenebilirsiniz.

  • Citibank müşteri hizmetlerini arayarak (444 05 00) kredi başvuru sonucunuzu T.C. kimlik numaranızı belirterek öğrenebilirsiniz.
  • Size en yakın Citibank şubelerine gidip ilgili personellerden yardım alarak da Citibank kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilmeniz mümkündür.

Citibank Kredi Başvuru Sonucum Neden Onaylanmadı?

Eğer kredi başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa bunun sebebi, kredi notunuzun beklenilenin altında olmasıdır. Eğer kredi notunuzu yükseltip bankaya tekrar kredi başvurusunda bulursanız kredi başvuru talebinizin cevabı olumlu olacaktır. Kredi notunuzu yükseltebilmek için yapmanız gerekenleri sıralayacak olursak;

  • Kredi ya da kredi kartı ödemelerinizi her zaman gününde yapmalısınız, gününde yapılamayan/ yapılmayan her ödeme kredi notunuzun düşmesine neden olmaktadır. Bu durum sizi riskli müşteri kategorisine sokar.
  • Kredi kartlarınızdaki borçlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.
  • Fatura ödemelerinizi gününü geçirmeden yapmalısınız.
  • Vergi borcunuzun bulunmadığından emin olmalısınız.
  • Kısa bir süre içerisinde çok fazla kredi başvurusu yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Eğer yukarıdaki maddeleri gerçekleştirirseniz kredi notunuz yükselecektir. Kredi notunuzun yükselmesi ile birlikte Citibank kredi başvuru talebinizi olumlu olarak cevaplandıracaktır.

Scroll to Top