Citibank Müşteri Hizmetleri

citibankk2 e1494520534967

Ticaretin artması ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte uzun zamandır bankalar bütün dünyanın vazgeçilemez finansal merkezlerinden olmuşlardır. Bireyler, para gönderim işlemlerini bankalar aracılığı ile sağladığı gibi maaşlarını bankalardan almakta, bankalar aracılığı ile ihtiyaçları olan kredileri kullanabilmekte ya da kredi kartı sahibi olabilmektedirler. Bankaların çoğalması ve müşteri sayılarının oluşturdukları kampanyalar ve artan ihtiyaçlar doğrultusunda her geçen gün artmaya başlaması ile birlikte bankalar da müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına iletişim kanallarını daha da güçlendirir. Müşterileri ile her an iletişim kurabilmek için kendilerini geliştiren bankalar birçok sistem de geliştirmişlerdir. Banka müşterileri ile her an iletişim kurulmasına olanak sağlayan bu yöntemlerden birisi de müşteri hizmetleri sistemidir. Peki müşteri hizmetleri nedir?

Müşteri Hizmetleri Nedir?

Herhangi bir sektör içerisinde şirketlerin, işletmelerin, bankaların mal ve hizmetleri ile ilgili şikayetlerin, problemlerin, istek, öneri ya da çözülmesi gereken olayların, diğer bütün taleplerin değerlendirildiği alandır. Genellikle telefon üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanma yöntemi tercih edilse de gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde internet üzerinden canlı görüşme ya da yazışma ile de gerçekleştirilen müşteri hizmetleri desteği bulunur. Ayrıca form doldurma yöntemi de müşteri hizmetlerinin desteklerinden birisidir. Fakat form doldurma ile istek, öneri ya da problemlere çözümler zaman kaybettireceğinden genellikle şirketler telefon ile müşteri hizmetleri desteğini kullanır.

Müşteri temsilcisi ile görüşmeleriniz esnasında isteğinizi ya da probleminizi müşteri temsilcisine kısa ve net bir şekilde ifade etmeniz hem size zaman kazandıracak, hem de probleminizin daha rahat anlaşılması daha kolay çözüme kavuşturulması sağlanacaktır.

Genellikle müşteri temsilcileri ile yapmış olduğunuz konuşmaların tamamı kayıt altına alındığından, istenmeyen durumlar oluştuğunda hukuki yaptırım uygulanabilmesi mümkün olmaktadır.

Müşteri hizmetlerine en çok ihtiyaç duyan sektörlerden birisi de bankalardır. Çünkü banka müşterileri günün her saatinde çeşitli işlemler gerçekleştirebileceklerinden, işlemler sırasındaki problemlerini ilk olarak danışacakları yer müşteri hizmetleri olacaktır. Kart kaybedilmesi, şifre unutulması, atm’nin kartı alıkoyması gibi durumlarda yine yapılacak ilk işlem müşteri hizmetlerinin aranması olacaktır. Bu sebeple bankalar için ve banka müşterileri için 7/24 hizmet veren müşteri hizmetleri büyük önem taşır.

Citibank hem Türkiye hem de yurt dışı şubeleri ile, CitiDirect Online İnternet bankacılığı ve CitiService telefon bankacılığı ile daima müşterisine en hızlı ve en kaliteli hizmeti verebilmek için çalışmaktadır. Müşterilerine değer veren Citibank, çalışanlarını da müşterilerine en iyi hizmeti verebilmeleri için en iyi eğitimleri almış bireylerden seçmektedir. Müşteri memnuniyetini de en üst düzeyde tutmak isteyen Citibank, müşteri hizmetleri alanında da oldukça kaliteli hizmet veriyor.

Citibank Müşteri Hizmetleri Numarası

Müşterilerini daima ön planda tutan Citibank müşteri hizmetleri kalitesini de en üst düzeyde tutmaya çalışarak müşterilerine verdiği önemi gösteriyor. Eğer Citibank müşteri hizmetlerine ulaşabilmek istiyorsanız 444 0 500 telefon numarasını arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinde karşınıza çıkacak olan müşteri temsilcisi, işlemlerinizi gerçekleştirmenize ya da probleminizi çözmenize yardımcı olacaktır. Citibank müşteri hizmetlerine 7/24 ulaşabileceğiniz için problemlerinizi dilediğiniz saatte mağdur olmadan çözüme kavuşturabileceksiniz. Ayrıca sesli yanıt sistemi aracılığı ile telefon tuşlarınızı kullanarak da işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Citibank Müşteri Hizmetleri İle Yapabileceğiniz İşlemler Nelerdir?

Citibank müşteri temsilcinize ulaştıktan sonra aşağıda bulunan işlemleri gerçekleştirebileceğiniz gibi müşteri temsilcisinin yetkileri doğrultusunda daha fazlasını da gerçekleştirebilirsiniz.

 • Havale ve EFT talimatlarınızı verebilirsiniz.
 • Yurt içi ve yurt ışı döviz transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Citibank kredi kartı ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Citibank kredi kartı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bakiye bilgilerinizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 • Kredi kartınızdan başka bir hesaba EFT gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vadeli ya da vadesiz döviz veya TL cinsinden hesap açtırabilirsiniz.
 • Alış ve satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Elektrik, su, doğalgaz, telefon vb. fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kira, taksit gibi ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Citibank bireysel kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi kredi takibinizi de telefon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Citibank hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top